مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

رفع تعرض فوری ۶۰۰ هکتار زمین دولتی در چهار ماه ابتدایی امسال

سه شنبه 10 مردادماه 1402
رفع تعرض فوری ۶۰۰ هکتار زمین دولتی در چهار ماه ابتدایی امسال
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری بیش از ۱۶۰۰ فقره تعرض به مساحت حدود ۶۰۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماه ابتدایی سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تقدیر از تلاش نیروهای یگان حفاظت در حفظ و حراست از زمین‌های دولتی در تمامی استان‌های کشور، گفت: تنها در تیرماه بیش از ۲۸۰ مورد تعرض به اراضی دولتی به مساحت بیش از ۵۳ هکتار زمین دولتی با تلاش و درایت نیروهای خدوم یگان حفاظت سازمان در سراسر کشور به صورت فوری رفع شده است.

وی افزود: بیش از ۱۶۰۰ فقره تعرض به مساحت حدود ۶۰۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در چهار ماه ابتدایی سال رفع فوری شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص آمار اجرای احکام قطعی به نفع دولت در بخش زمین‌های تصرفی اظهار کرد: در چهار ماهه ابتدایی امسال، ۱۵۵ مورد حکم قطعی به‌نفع دولت توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور اجرا شده است که براساس آن بیش از ۱۱۲ هکتار زمین دولتی به بیت‌المال بازگشته است. 

وی همچنین افزود: از این میان تنها در تیرماه امسال ۲۷ مورد حکم قطعی در کشور اجرا شده که مساحت این زمین‌ها آن بیش از ۲۱ هکتار بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، صیانت از اراضی دولتی به عنوان بخشی از بیت‌المال و پیشگیری از زمین‌خواری از وظایف اصلی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در کشور است.

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.