معاون وزیر راه و شهرسازی:

امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم می‌شود

شنبه 14 مردادماه 1402
امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم می‌شود
مدیرعامل شرکت عمران با تاکید بر اینکه امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم شده است، گفت: از سازندگان بخش خصوصی برای تحقق اهداف دولت در ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید دعوت می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه بیست و سومین در نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت ‌و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه حوزه تولید مسکن پیشران اقتصاد به شمار می‌رود گفت: ایجاد شهرهای جدید و با کیفیت یکی از اولویت‌های شرکت عمران شهرهای جدید است، بدین معنا که شهرهای جدید به عنوان سکونتگاه‌های جدید با کیفیت و سرزنده شناخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بهره مندی از ظرفیت فناوری و تکنولوژی برای پایدارسازی کالبدهای شهری از دیگر اولویت‌های این شرکت است.

جعفری با اشاره به اینکه نمایشگاه صنعت ساختمان، توان داخلی صنعت گران را به معرض نمایش گذاشته است بر استفاده از ایده‌ها و مصالح باکیفیت و استاندارد تاکید کرد و گفت: قرار است تا زندگی مردم در شهرهای جدید علاوه بر کیفیت همراه با آرامش باشد.  یکی از ابزارهای آرامش، هوشمندسازی و استفاده ظرفیت‌های صنعتی‌سازی است.

وی تصریح کرد: تجاری‌سازی و صنعتی‌سازی نیازمند حمایت از سوی دولتمردان است و در این راه تلاش خواهیم کرد تا ادبیات و فرهنگ تولید مسکن با نگاه هوشمند سازی را به شکل ترویجی آموزش دهیم.

جعفری مدیریت زمان و مدیریت هزینه را از دیگر موارد مهم در رشد تولید مسکن برشمرد و افزود: ظرفیت های بهرمندی از مصالح ساختمانی با کیفیت در عمل باید پیاده سازی شود. در همین خصوص نیازداریم تا قراردادهایی را با پیمان کاران به امضا برسانیم که در آنها استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در تولید انبوه ملاک عمل باشد.

جعفری با تاکید بر اینکه امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم شده است؛ گفت: ارائه خدمات عمومی، عمرانی، شهری و سایر خدمات رو بنایی و زیربنایی برای توسعه پایدار در برنامه شرکت عمران شهرهای جدید است.

وی تصریح کرد: از صنعت‌گران و صاحبان ایده دعوت می‌کنیم تا در تولید مسکن همراه دولت باشند زیرا برنامه دولت برای تاسیس ۵۰ شهر جدید و ۲۷ شهرک ساحلی نیازمند همکاری بخش خصوصی است.

۱۴ اَمرداد ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.