مسکن ملی در این استان کلید خورد

چهارشنبه 24 خرداد ۱۴۰۲
مسکن ملی در این استان کلید خورد
آماده‌سازی حدود ۱۰۰ هزار قطعه زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: حدود ۱۰۰ هزار قطعه زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در استان آماده‌سازی شده و ۲۰ هزار مسکن به صورت انبوه‌سازی برای این طرح در حال ساخت است.

یعقوبعلی نظری امروز، ۲۳ خرداد ماه، در آیین افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت ساختمان و تولید مسکن از بخش‌های مهم اقتصادی کشور است که دولت توسعه آن را با جدیت دنبال می‌کند. یکی از موضوعات اساسی در این صنعت تامین مصالح است. بنابراین این نمایشگاه با ارائه تولیدات جدید مبتنی بر مولفه‌هایی مانند ایمنی و... برگزار شده است.

وی افزود: برخی از شرکت‌های حاضر در این دوره از نمایشگاه محصولات جدیدی را ارائه کرده‌اند و امید است که سازندگان از این محصولات استفاده کنند. به نظر می‌رسد نمایشگاه تاثیرگذار بوده و می‌تواند در صنعت ساخت مسکن موثر باشد.

استاندار خراسان رضوی درباره آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی تصریح کرد: این طرح ابعاد مختلفی دارد. مهم‌ترین بخش آن تامین زمین مورد نیاز است. درحال‌حاضر حدود ۱۰۰ هزار قطعه زمین برای اجرای این طرح در استان آماده‌سازی شده و ۲۰ هزار مسکن به صورت انبوه‌سازی برای این طرح در حال ساخت است. همچنین تعداد زیادی از زمین‌های مورد اشاره در اختیار متقاضیان قرار گرفته و به طور کلی فرآیند اعطاء زمین در شرف اتمام است. تلاش می‌شود حداکثر تخفیف برای صدور پروانه‌های ساختمان در قالب طرح نهضت ملی مسکن اعمال شود.

نظری افزود: با تلاش‌های صورت گرفته شاهد جهش بزرگی در زمینه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی در ۲ تا سه ماه آینده خواهیم بود. در مجموع وضعیت استان در طرح نهضت ملی مسکن نسبت به کل کشور بسیار خوب است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص تعداد زمین‌های رایگان واگذار شده در قالب طرح جوانی جمعیت در استان خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر ۴۰۰ نفر واجد شرایط در استان صلاحیت دریافت این زمین‌ها را دارند که شناسایی شده‌اند. واگذاری زمین برای اجرای این طرح از بجستان آغاز شده است. به زودی مرحله اول زمین‌ها آماده و در اختیار واجدان شرایط قرار خواهد گرفت.

۲۴ خرداد ۱۴۰۲
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.