ساخت مسکن استطاعت­‌پذیر در بافت‌های ناکارآمد شهری؛

مسکن باید در استطاعت مردم باشد

سه شنبه 10 مردادماه 1402
مسکن باید در استطاعت مردم باشد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدالحسینی درباره ساخت مسکن استطاعت­‌پذیر در بافت‌های ناکارآمد شهری اظهار کرد: در پیشینه موجود، شهرسازی معمول تاکنون حامی شهرسازی شمالی بوده و استانداردهایی در آن وجود داشته که در توان طبقات مرفه و متوسط بوده و این امر منجر به حاشیه رانده شدن گروه‌های کم درآمد شهری شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدالحسینی درباره ساخت مسکن استطاعت­‌پذیر در بافت‌های ناکارآمد شهری اظهار کرد: در پیشینه موجود، شهرسازی معمول تاکنون حامی شهرسازی شمالی بوده و استانداردهایی در آن وجود داشته که در توان طبقات مرفه و متوسط بوده و این امر منجر به حاشیه رانده شدن گروه‌های کم درآمد شهری شده است.

وی ادامه داد: از آنجاکه در نظام رسمی توسعه شهری‌، ضوابطی متناسب با توان اقتصادی افراد و گروه‌های کم­‌درآمد وجود ندارد، به ناچار این گروه خارج از نظام رسمی مبادرت به ساخت‌وساز می­‌کنند.

وی با اشاره به این که باید مسکن استطاعت‌­پذیر در شهرسازی لحاظ شود، اظهارکرد: در زمینه تامین مسکن گروه­‌های کم‌درآمد، نیازمند سیاست­‌ها و ایده­‌های جدید هستیم که در آنها باید مقولاتی از جمله وضعیت معیشت، سبک زندگی و استطاعت ساکنان کم‌­درآمد در ارایه ضوابط و استانداردها، انعطاف‌­پذیری در عرضه مسکن، توجه به ویژگی­‌های معماری و روش‌­های ساخت بومی در تلفیق با فناوری­‌های نوین، شیوه تدریجی ساخت مسکن مورد توجه قرار گیرند.

سیدالحسینی با اشاره بسته‌ تشویقی 19 بندی شورای عالی معماری و شهرسازی ایران‌ تصریح کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران، بسته تشویقی 19 بندی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری را در راستای شتاب بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده و تولید مسکن استطاعت­‌پذیر تهیه و در شورای مذکور مصوب کرده است.

http://kadsa.ir

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲
http://kadsa.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.