در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲؛

بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی خراسان شمالی رفع تصرف شد

بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی خراسان شمالی رفع تصرف شد
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان شمالی بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی استان به ارزش تقریبی ۳۳۱ میلیارد ریال را رفع تصرف و از چنگال متصرفان آزاد کرده است.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی، سیدعلی میرکریمی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان شمالی ضمن جلوگیری از هرگونه تصرف و تعرض اراضی تحویلی دولتی و ملی، طی ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۲ با اجرای ۱۳ مورد عملیات رفع تعرض فوری و اجرای احکام قضایی موفق به باز پس گیری حدود ۳۰۵۸۰ مترمربع از اراضی ملی با ارزش تقریبی  ۳۳۱  میلیارد ریال شده است. 

وی با اشاره به جزئیات این ۱۳ مورد اظهار کرد: از این ۱۳ مورد، ۱۰ مورد مربوط به رفع تعرض فوری به مساحت ۴۰۸۰ مترمربع و ارزش تقریبی بیش از ۵۳ میلیارد ریال در شهرهای استان و ۳ مورد اجرای احکام به مساحت ۲۶۵۰۰ مترمربع و به ارزش تقریبی ۲۷۷ میلیارد ریال است که در کلیه عملیات ها، نسبت به رفع تصرف کامل اراضی دولتی اقدام گردید. 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به نقش مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی این گونه گفت: شهروندان می توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را ضمن تماس با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.

وی در پایان از زحمات رئیس کل دادگستری استان، دادستان های شهرهای استان به جهت پیگیری ها و هماهنگی هایی که با این اداره کل در باز پس گیری اراضی ملی داشته اند تقدیر و تشکر کرد. 

۱۵ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.