مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی:

روند اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل مطلوب است

روند اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل مطلوب است
مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی گفت: روند اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل مطلوب بوده و با همدلی و همکاری کارها پیش می رود.

به گزارش پایگاه  خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اردبیل، حسین مذنب مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اظهار کرد: با دستور رئیس‌جمهور بررسی «طرح نهضت ملی مسکن» در قالب تیم مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور آغاز شده و ما در این راستا بررسی و بازدید میدانی از طرح «نهضت ملی مسکن» استان اردبیل را انجام دادیم.

وی افزود: در بازدیدهایی که از احداث مسکن ۲۵۲۰ واحدی شهرستان مشگین‌شهر و نیز از اردبیل داشتیم روند احداث واحدهای مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن مطلوب ارزیابی کردیم و قرار شد با پیشرفتی که در نیمه دوم سال و سال آینده انجام می‌شود قبل از پایان کار دولت سیزدهم این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و تحویل متقاضیان شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی کیفیت اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل را با تدبیر مسئولان ، شایسته ارزیابی کرد و گفت: مقرر شد در باب تسهیلات پرداختی با همراهی بانک‌ها اقدامات و همراهی‌های لازم انجام شود تا سرعت پرداخت تسهیلات را از سوی بانک‌های عامل شاهد باشیم.

مذنب با بیان اینکه در تأمین زمین مشکل خاصی در اردبیل و شهرستان‌های تابعه وجود ندارد، ادامه داد: با توافقی که با صاحبان اراضی کشاورزی درجه ۳ و ۴ انجام شده ۶۰۰ هکتار زمین برای راه‌اندازی شهرک شهید سلیمانی با افق ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: با ساخت مسکن و فعال شدن کارگاه ها در این حوزه فرصت اشتغال زیادی نیز ایجاد می‌شود که قطعاً صنایع وابسته به حوزه مسکن نیز با فعالیت مستمر خود می‌تواند در حوزه اشتغال روند کار را به شکل مطلوب به پیش ببرد.

مدیرکل دفتر بازرسی ، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در بحث تأمین زیرساخت‌ها نیز اقدامات خوبی با محوریت دستگاه‌های خدمات‌رسان و هماهنگی وزارت راه و شهرسازی انجام شده تا به سرعت پروژه‌های نهضت ملی مسکن از این زیرساخت‌ها بهره‌مند شوند.

مذنب افزود: بررسی میدانی نشان می‌دهد که طرح‌های نهضت ملی مسکن از وضعیت مطلوب در این استان برخوردار و با تلاش مؤثر و پیگیری های جدی انجام می‌شود تا در پایان دولت سیزدهم بخش عظیمی از این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و تحویل متقاضیان شود.

لازم به ذکر است با هدف بررسی آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن استان اردبیل تیم بازرسی مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور در بازدید میدانی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در قالب اندیشه۲ و ۳ ، ۶۰۰ هکتاری شهرک شهید سلیمانی ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن ، شهرک شهید خراسانی و میراشرف اردبیل در جریان روند احداث قرار گرفته و با مشاهده روند مطلوب اجرای این پروژه ها ، دست پر از استان اردبیل رفتند.

۱۵ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.