با اجرای ۱۲ فقره حکم قطعی قضایی؛

بیش از ۶۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی استان اصفهان رفع تصرف شد

بیش از ۶۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی استان اصفهان رفع تصرف شد
فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان گفت: امسال بیش از ۶۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی استان اصفهان به ارزش ۸۱۷ میلیارد ریال با اجرای احکام قضایی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ سرهنگ امیرسعید باقری فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان اظهار کرد: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی در ۶ ماه اول سال جاری با اجرای احکام قطعی قضایی در مجموع بیش از ۶۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع از این اراضی در پهنه استان اصفهان رفع تصرف و به بیت المال اعاده و نسبت به قلع و قمع و خلع ید آن اقدام شده است.  

وی افزود: این اقدام به دنبال پایش مستمر اراضی ملی و دولتی استان اصفهان از سوی کارکنان این فرماندهی و پیگیری ویژه کارشناسان حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان انجام شده است که بر این اساس در این بازه زمانی ۱۲ مورد حکم قطعی قضایی برای رفع تعرض به اراضی ملی در سطح استان اصفهان صادر و اجرایی شد.  

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان بیان کرد: ارزش اراضی که در نیمه اول سال جاری با اجرای احکام قضایی رفع تصرف شده اند در مجموع ۸۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی عنوان کرد: علاوه بر این موارد با پیگیری‌های بعمل آمده امسال پنج فقره پرونده قضایی کیفری (جرایم مشهود) برای رفع تصرف اراضی ملی و دولتی استان اصفهان تشکیل شده است.

سرهنگ باقری خاطرنشان کرد: این یگان با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد.  

۱۶ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.