طی هفته جاری انجام شد؛

عملیات‌های منسجم میدانی گشت‌های مشاور املاک در جنوب شرق استان تهران

عملیات‌های منسجم میدانی گشت‌های مشاور املاک در جنوب شرق استان تهران
نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم بازار مسکن، املاک و مستغلات کشور از عملیات منسجم و مستمر گشت‌های مشاور املاک در سه شهر پیشوا، قرچک و ورامین طی هفته جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران)، علیرضا مهلی نماینده وزارت راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم بازار مسکن و مستغلات کشور گفت: طی دو هفته گذشته با هماهنگی فرمانداران شهرهای قدس، ملارد و دماوند در این شهرها حاضر شدیم و با کمک‌های موثر ادارات راه و شهرسازی، شهرداری، فرمانداری، صنعت و معدن و تعزیرات و اماکن توانستیم تعداد زیادی بازدید از مشاورین املاک داشته باشیم و دفاتر مشاورین املاک غیر مجاز را پلمب کنیم. 
وی در ادامه گفت: این عملیات از ابتدای هفته جاری در استان تهران و با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در شهرهای جنوب شرق استان (پیشوا، قرچک و ورامین) آغاز شده و با قدرت در حال انجام است. 
مهلی گفت: ساماندهی مسکن از اولویت‌های دولت سیزدهم است و گشت‌های مشترک در جنوب شرق استان تهران فعال شده‌اند و طی این چند روز تعدادی از بنگاه‌های متخلف با دستور قاضی تعزیرات حکومتی پلمب شده‌اند. 
مهلی همچنین از پلمب ۵۶۰۰ بنگاه املاک متخلف در کل کشور و بازرسی ۸۰ هزار مورد مشاور املاک از آغاز طرح ساماندهی و تنظیم بازار اجاره مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی در اردیبهشت ماه امسال تا کنون خبر داد. 
مهلی مهمترین تخلفات بنگاه‌های معاملات املاک را نداشتن پروانه کسب، عدم درج نرخ نامه، گران فروشی و اخذ کمیسیون بیش از رقم مجاز، استفاده از اجاره نامه‌های دستی، عدم ثبت سیستمی و ندادن کد رهگیری به متقاضیان اعلام کرد و گفت: با وجود اطلاع رسانی‌های مکرر از شهروندان نیز انتظار داریم با آگاهی به حقوق شهروندی خود به بنگاه‌های املاک مراجعه کنند.
۱۸ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.