در اطلاعیه‌ای از سوی معاونت مسکن و ساختمان اعلام شد؛

اعلام فعالیت غیرمجاز در زمینه معاینه فنی و صدور گواهی ایمنی ساختمان یک شرکت

شنبه 24 تیرماه 1402
اعلام فعالیت غیرمجاز در زمینه معاینه فنی و صدور گواهی ایمنی ساختمان یک شرکت
معاونت مسکن و ساختمان ضمن هشدار به اعضای سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی در خصوص هکماری با شرکت میثاق توسعه صنعت خاورمیانه به دلیل غیرمجاز بودن آن شرکت، بر پیگرد انتظامی نسبت به تخلف در همکاری با آن شرکت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه‌ای نسبت به ممنوعیت فعالیت شرکت میثاق توسعه صنعت خاورمیانه موسوم به ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور در زمینه بازرسی و صدور معاینه فنی ساختمان و غیرقانونی بودن آن از سوی مراجع قضایی هشدار داد.

این معاونت تصریح کرده است: فعالیت شرکت میثاق توسعه صنعت خاورمیانه در زمینه معاینه فنی، مراقبت و نگهداری، ارایه پلاک تاییدیه و گواهی ایمنی ساختمان ممنوع و غیرمجاز است.

پیش‌تر و در بهمن ۱۴۰۰ نیز از سوی معاونت مسکن و ساختمان به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور هشدار داده شده بود که این مرکز از نظر وزارت راه و شهرسازی صلاحیت بازرسی و صدور گواهینامه فنی ساختمان را ندارد و تمامی فعالیت‌های این شرکت مستند به ماده ۳۲ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان غیرمجاز و مراتب از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.

در همان مکاتبه نیز تصریح شده بود که اشخاص حقیقی و حقوقی عضو سازمان‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان استان‌ها مجاز به هیچگونه مشارکت یا همکاری مرتبط با پروانه اشتغال خود با شرکت نامبرده نیستند.

در آن مکاتبه هشدار داده شده است که عدم رعایت این اخطاریه تخلف حرفه‌ای و انضباطی محسوب و مرتکب به آن بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه اجرایی آن تحت پیگرد انتظامی قرار خواهد گرفت.  

۲۴ تیر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.