در جلسه قرارگاه ملی مسکن اعلام شد

در دوماه اخیر ۱۰۴۱ واحد غیر مجاز مشاور املاک در کشور پلمپ شد

یکشنبه 25 تیرماه 1402
در دوماه اخیر ۱۰۴۱ واحد غیر مجاز مشاور املاک در کشور پلمپ شد
در نشست ارتقا هماهنگی اقدامات انجام گرفته برای ساماندهی و کنترل بازار اجاره به ریاست وزیر راه و شهرسازی، فرماندهی پلیس اقتصادی و فرماندهی پلیس اماکن کشور از افزایش همکاری خود با وزارت راه و شهرسازی در طرح ساماندهی بنگاه های غیرمجاز و متخلف مشاور املاک تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، صبح امروز شنبه ۲۴ تیرماه جلسه قرارگاه مسکن به ریاست مهرداد بذپاش وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان حوزه مسکن، سردار نوروزی رییس پلیس اماکن کشور، سردار رحیمی رییس پلیس اقتصادی کشور، نمایندگانی از سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت صمت با موضوع ساماندهی و کنترل بازار اجاره در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در این نشست بر اثرگذاری اقدامات انجام شده که با دستور رییس جمهور برای ساماندهی بازار اجاره انجام شد تاکید کرد.

بر این اساس مقرر شد تا جلسات ارتقا هماهنگی و سرعت بخشی به طرح ساماندهی واحدهای صنفی غیرمجاز و متخلف بنگاه مشاور املاک با محوریت ادارات کل راه و شهرسازی استانها با قید فوریت برگزار شود. همچنین مقرر شد تا سکوهای انتشار آگهی املاک و مستغلات که قیمت مسکن و نحوه و میزان اجاره را آگهی می‌کنند نسبت به صحت آگهی‌ها پالایش لازم را انجام بدهند.

پلمپ یکهزار و ۴۱ واحد بنگاه معاملات املاک غیرمجاز در کشور

در این نشست سید جواد سادات مشاور وزیر راه و شهرسازی  و دبیرکارگروه ساماندهی بازار املاک و مستغلات ضمن ارایه گزارشی از میزان بازرسی‌های انجام شده و همچنین پلمپ واحدهای صنفی بدون مجوز ارایه کرد و گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۴۷۷ بازرسی از واحدهای مشاورین املاک در سراسر کشور انجام شد. بر همین اساس تعداد واحدهای غیرمجاز و متخلف مشاور املاک پلمپ شده معادل یکهزار و ۴۱ واحد است و میزان جرایم تعزیراتی اخذ شده و تشکیل پرونده برای واحدهای صنفی مختلف معادل ۶۴ میلیارد و ۹۷ میلیون تومان برآورد شده است.

بررسی های ارایه شده حاکی از ان است که استان‌های مازندران، البرز و کرمانشاه در خصوص ساماندهی و کنترل بازار اجاره عملکرد مناسبی داشته اند.

آمادگی کامل پلیس اقتصادی و اماکن برای همکاری با وزارت راه و شهرسازی

در این نشست همچنین روسای پلیس اقتصادی و اماکن از آمادگی کامل نیروهای پلیس برای همکاری در خصوص طرح ساماندهی صنف بنگاهای مشاور املاک با وزارت راه و شهرسازی خبر دادند.

به گفته سردار رحیمی رییس پلیس اقتصادی، پلیس امنیت و پلیس اماکن در سرتاسر کشور در کنار وزارت راه و شهرسازی است تا بتواند اهداف خود را در خصوص کنترل بازار اجاره، عملیاتی و اجرایی کند.

رییس پلیس اقتصادی با تاکید بر اینکه مشاوران املاک بدون مجوز بسته خواهند شد، مسئولیت شناسایی املاک فاقد مجوز را اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد.

آخرین اخطار به واحدهای صنفی بنگاه‌های مشاور املاک بدون مجوز

رییس پلیس اماکن نیز در بخشی از این نشست با اعلام اینکه بر اساس قانون نظام صنفی مسئولیت شناسایی واحدهای صنفی مشاوران املاک غیرمجاز برعهده اتحادیه مشاوران املاک است، گفت: با اطلاعی که اتحادیه مشاوران املاک به پلیس اماکن ارسال خواهد کرد که در این رابطه نیازی به مدت زمان ۱۵ روزه اخطار نخواهد بود و بنگاه‌های املاک مکلف هستند تا نسبت به اخذ مجوز از درگاه ملی مجوزها اقدام کنند.

در این نشست، مدیران کل راه و شهرسازی به شکل وبیناری گزارشی از اقدام انجام شده برای ساماندهی و کنترل بازار اجاره ارایه کردند.

۲۵ تیر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.