دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

قرارداد بیش از ۴ هزار واحد خودمالکی نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان منعقد شد

سه شنبه 10 مردادماه 1402
قرارداد بیش از ۴ هزار واحد خودمالکی نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان منعقد شد
دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم در استان تاکنون قرارداد خودمالکی برای چهار هزار و ۶۴۶ واحد در بافت فرسوده منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان وبلوچستان)، عطاء اله اکبری دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در قالب این طرح میزان تسهیلات پرداختی به هر واحد در همه شهرهای استان به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است که براساس پیشرفت فیزیکی طرح در چهار گام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است، افزود: در این طرح خودمالکان برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات خودمالکین در استان همچنان ادامه دارد، افزود: هم استانی‌های گرامی می‌توانند در سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس به آدرس https://saman.mrud.ir ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنند.

اکبری با بیان اینکه خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت دریافت وام اقدام کنند، گفت: در این نوع از تسهیلات، بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست.

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.