ثبت ۱۱۵۷۴ قرارداد رایگان اجاره مسکن در سامانه املاک و مستغلات

یکشنبه 11 تیرماه 1402
ثبت ۱۱۵۷۴ قرارداد رایگان اجاره مسکن در سامانه املاک و مستغلات
معاون مسکن و ساختمان از ثبت نهایی رایگان ۱۱۵۷۴ قرارداد اجاره مسکن در سامانه معاملات املاک و مستغلات بین موجران و مستاجران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هادی عباسی‌اصل درباره درج اطلاعات قراردادهای موجران و مستاجران در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور و دریافت کد رهگیری رایگان اظهار کرد:این سامانه به صورت شبانه‌روزی و رایگان بستر ثبت قراردادهای اجاره را بین موجران و مستاجران فراهم کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور تعداد مراجعه کنندگان این سامانه 216 هزار و 499 نفر و تعداد کل قراردادهای ایجاد شده در این سامانه 42 هزار و 142 فقره است که تاکنون 11574 قرارداد در آن نهایی شده است.

وی افزود: سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور سوم خردادماه سال‌جاری رونمایی شد این امکان را فراهم می‌کند تا موجران و مستاجران قرارداد خود را در سامانه ثبت کنند و کد رهگیری رایگان از این سامانه اخذ کنند.

به گزارش تسنیم، در این سامانه امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت‌شده برای قرارداد اجاره‌ای مسکن در حالت یک به یک (یک مالک شش دانگ به یک مستاجر) به صورت برخط فراهم شده است. موجر (صاحب ملک) و مستاجر می‌توانند قرارداد اجاره واحد مسکونی مورد اجاره خود را در این سامانه منعقد و پس از تایید دو شهد به صورت الکترونیکی با استفاده از پیامک رمز یکبار مصرف، کد رهگیری رایگان و نسخه الکترونیکی آن را دریافت کنند.

۱۱ تیر ۱۴۰۲
https://www.tasnimnews.com |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.