براساس ارزیابی شرکت بازآفرینی شهری ایران؛

ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان حائز رتبه برتر کشوری شد

ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان حائز رتبه برتر کشوری شد
براساس ارزیابی شرکت بازآفرینی شهری ایران وفق شاخص‌های ارزیابی عملکرد ستاد بازآفرینی شهری استان‌ها در طول سال ۱۴۰۱، ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان حائز رتبه برتر در میان سایر استان‌ها شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ براساس ارزیابی به عمل آمده از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران، استان اصفهان در شاخص‌های ارزیابی عملکرد ستاد بازآفرینی شهری استان‌ها، حائز رتبه برتر شد.  

در مراسمی که به مناسبت روز جهانی اسکان بشر با موضوع "اقتصادهای شهری تاب آور؛ شهرها به مثابه پیشران رشد و احیا" برگزار شد از استان‌های برتر کشور در حوزه بازآفرینی شهری تقدیر به عمل آمد.  

در استان اصفهان براساس مطالعات و تحقیقات میدانی به عمل آمده بالغ بر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری در زمره بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارد.  

در یک سال گذشته، ۷۶۴ هکتار محدوده بافت فرسوده و ناکارآمد در ۲ شهر استان شناسایی شده است.    

پرداخت افزون بر ۳۲۰ میلیارد ریال تخفیف صدور پروانه در بافت‌های فرسوده در ۱۵ شهر و تعریف پروژه‌های عمرانی نوسازی و ساماندهی بافت از محل پرداخت تخفیف عوارض بافت فرسوده با مشارکت شهرداری با ۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله اقدامات اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در حوزه بازآفرینی شهری بوده است.  

همچنین ۹ طرح توانمندسازی سکونت گاه‌های غیر رسمی در شهرهای فلاورجان، بویین میاندشت، فریدونشهر، داران، دامنه، ابریشم، زیار، کمه و زاینده رود تهیه شده است.

سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار قیر برای آسفالت با اولویت معابر خاکی بافت‌های ناکارآمد در استان اصفهان تخصیص داده شده است.  

۱۸ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.