مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرد

رشد ۴۰ درصدی صدور پروانه‌ ساخت در محلات هدف بازآفرینی شهری کشور

رشد ۴۰ درصدی صدور پروانه‌ ساخت در محلات هدف بازآفرینی شهری کشور
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر قریب به ۴ هزار واحد مسکونی در محلات هدف بازآفرینی شهری استان فارس در حال ساخت هست و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۹۵۸ واحد به بهره‌برداری رسیده که ۲۹۳ واحد آن در هفته دولت در قالب ۱۹ هزار و ۱۰۸ واحد نوسازی مردمی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هم‌زمان با سفر رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان فارس و پیش از برگزاری آئین بهره‌برداری از ۱۰هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در این استان شورای هماهنگی مسکن استان فارس با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان وزارت راه و شهرسازی و مدیران استانی تشکیل شد.

در این جلسه محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر قریب به ۴ هزار واحد مسکونی در محلات هدف بازآفرینی شهری استان فارس در حال ساخت هست و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۹۵۸ واحد به بهره‌برداری رسیده که ۲۹۳ واحد آن در هفته دولت در قالب ۱۹ هزار و ۱۰۸ واحد نوسازی مردمی به بهره‌برداری رسید. همچنین، تعداد ۶۶۵ واحد نیز در قالب ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد افتتاحی استان، فردا در سفر رییس جمهوری به استان فارس به بهره برداری می‌رسد.

آئینی گفت: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به متقاضیان تسهیلات ویژه نوسازی بافتهای فرسوده شهری وجود ندارد و تاکنون بانک مسکن این تسهیلات را پرداخت می‌کرد که به تازگی در بانک صادرات نیز شروع شده  و دیگر بانک‌ها هم به جمع پرداخت‌کنندگان این تسهیلات پیوسته‌اند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه از تسهیلات ارزان قیمت ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده که از محل تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین از محل تسهیلات نهضت ملی مسکن مواردی را تشریح کرد.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار از رشد افزایشی بطور متوسط ۴۰ درصد در پروانه‌های صادره در محلات هدف بازآفرینی شهری در سراسر کشور خبر داد و گفت: انتظار است تا استان فارس نیز با اجرای بسته‌های تشویقی به رشد قابل قبول و مورد انتطار برسد. استان فارس طبق برنامه از ۱۱هزار سهم نوسازی در حال حاضر ۴۰۰۰ واحد پروانه صادر کرده است.

۲۲ مهر ۱۴۰۲
http://kadsa.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.