مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد؛

تایید نهایی بیش از ۱۱ هزار متقاضی جنوب غرب تهران در نهضت ملی مسکن/ فاز اول افتتاح از شهریورماه

دوشنبه 19 تیرماه 1402
تایید نهایی بیش از ۱۱ هزار متقاضی جنوب غرب تهران در نهضت ملی مسکن/ فاز اول افتتاح از شهریورماه
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تایید نهایی بیش از ۱۱ هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در جنوب غرب استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران) صدمین جلسه شورای مسکن به ریاست استاندار تهران  و با حضور اعضای این شورا با محوریت شهرهای جنوب غرب استان به میزبانی شهر جدید پرند برگزار شد.

حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در این جلسه گفت: بیش از ۱۱ هزار نفر متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در جنوب غرب استان تایید نهایی شده اند که تا هفته دولت بخشی از این متقاضیان واحدهای آماده خود را تحویل می گیرند.

وی افزود: تامین زمین برای سایر متقاضیان نیز انجام شده است و به زودی عملیات اجرایی ساخت واحدهای دیگر طرح نهضت ملی مسکن آغاز می شود.

در بخش دیگری از این جلسه فخاری استاندار تهران با اشاره به اهمیت اعطای زمین به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت گفت: واگذاری زمین به مشمولان در طرح جوانی جمعیت باید با سرعت بیشتری انجام شود ، این مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهمور هم است. از همه مدیران دستگاههای اجرایی، فرمانداران و شهرداران می خواهم به طور ویژه بحث واگذاری زمین در طرح جمعیت جوانی را پیگیری کنند.

جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز گفت: تا پایان سال به همت شهر جدید پرند تعداد ۴۰۰ قطعه به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت در این شهر جدید واگذار می شود که قطعا با افزایش مشمولان این طرح , تامین زمین جهت واگذاری به آنها در سایر نقاط استان انجام خواهد شد.

شایان ذکر است از موارد مهم مطروحه در صدمین جلسه شورای مسکن استان تهران ارائه گزارش و طرح موانع موجود توسط شهرداران در راستای عمل به قانون جهش تولید مسکن، ارائه گزارش دستگاههای خدمت رسان در خصوص نیازمندیهای پروژه های حمایتی مسکن و همچنین گزارش عملکرد طرح های حمایتی مسکن توسط فرمانداران بود.

http://news.mrud.ir 

۱۹ تیر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.