دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران:

حضور زندانیان چینی در ساخت مسکن کشورمان را به‌شدت تکذیب می‌کنم

حضور زندانیان چینی در ساخت مسکن کشورمان را به‌شدت تکذیب می‌کنم
دبیر انجمن مسکن و ساختمان استان تهران درخصوص مطرح شدن نقل قولی از وی در برخی شبکه‌ها مبنی بر «حضور زندانیان چینی در ساخت مسکن کشورمان»، این مطلب را به‌شدت تکذیب کرد و آن را ناشی از سوء برداشت خبرنگار برشمرد.

«رامین گوران اوریمی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به حضور چند ساله و زندگی در چین، تاکید کرد: آنچه در چین مشاهده کردم، استفاده هنرمندانه از زندانیان در پروژه‌های مختلف به ویژه پروژه‌های ساختمانی بود، زیرا هزینه های کمتری برای ساخت و ساز در پی دارد.

این مقام صنفی توضیح داد: اینکه زندانیان چینی قرار است برای ساخت مسکن در کشورمان به کار گرفته شوند را قویا تکذیب می‌کنم و برداشت اشتباه خبرنگار از صحبت بالای بنده بوده است.

گوران یادآور شد: در کشور خودمان نیز در حوزه های دیگر به‌جز مسکن نمونه هایی وجود دارد که برای ایجاد انگیزه و بالا بردن بهره وری از حضور زندانیان استفاده می‌کنند؛ به طور مثال یکی از شرکت های مستقر در استان اصفهان، در اقدامی خیرخواهانه اقدام به استخدام زندانیان برای انجام امور تولیدی خود کرده است، به طوری که هم زندانی تجربه‌ای کاری کسب می‌کند و هم در تولید ملی موثر می‌افتد.

دبیر انجمن مسکن و ساختمان استان تهران در عین حال خاطرنشان‌کرد: از هر کشوری که بتواند برای توسعه ساخت مسکن در کشورمان فناوری و منابع مالی بیاورد، استقبال می‌کنیم، هرچند در داخل نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد.

۲۹ بهمن ۱۴۰۲
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.