عضو هیات مدیره بانک مسکن:

قراردادهای طرح نهضت ملی مسکن به ۲۵۸ هزار واحد رسید

شنبه 24 تیرماه 1402
قراردادهای طرح نهضت ملی مسکن به ۲۵۸ هزار واحد رسید
عضو هیات مدیره بانک مسکن از انعقاد قرارداد ۲۵۸ هزار واحد مسکونی از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از پایگاه خبری بانک مسکن، سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن جزییات عملکرد بانک مسکن در اعطای تسهیلات در حوزه مسکن را تشریح کرد.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن با اشاره به عملکرد این بانک در موضوع اعطای تسهیلات در بانک مسکن گفت: کل تسهیلات اعطایی در سال ۱۴۰۱ با افزایش ۷۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰، معادل ۱،۳۱۱،۹۶۵ میلیارد ریال بود.

به گفته فاضلیان با عنایت به سیاست توسعه‌ای بانک مسکن در بخش مسکن و ساختمان در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱،۱۷۵،۲۷۶ میلیارد ریال معادل ۹۰ درصد از کل تسهیلات اعطایی به بخش مسکن و ساختمان اختصاص پیدا کرد.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ نیز تا پایان خردادماه بانک مسکن نسبت به اعطای ۱۷۶ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اقدام کرده که ۴۹ درصد از این تسهیلات، تنها مربوط به تسهیلات مشارکت در ساخت مسکن است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ بالغ‌ بر ۲۲۰ هزار واحد در قالب تسهیلات ساخت و ۱۷۸ هزار واحد در قالب تسهیلات خرید، از سوی بانک مسکن تامین مالی شده است. اگر به آمار دقیق تسهیلات اعطایی جهت ساخت مسکن مراجعه کنیم متوجه می‌شویم که رقم تسهیلات ساخت مسکن نسبت به دوره مشابه در سال ۱۴۰۰، ۱۸۱ درصد افزایش پیداکرده است.

وی در خصوص عملکرد بانک در سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۲ تاکید کرد: بانک مسکن در سه‌ماهه نخست سال ۲۷ هزار واحد مسکونی ایجاد کرد و همچنین قراردادهای طرح نهضت ملی مسکن به عدد ۲۵۸ هزار واحد مسکونی رسید.

۲۴ تیر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.