مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی اعلام کرد؛

امکان دریافت رایگان کد رهگیری در سامانه املاک و مستغلات

یکشنبه 15 مردادماه 1402
امکان دریافت رایگان کد رهگیری در سامانه املاک و مستغلات
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: موجرین ومستاجرین می‌توانند با مراجعه به سامانه املاک و مستغلات به آدرس (srem.ir) قرارداد اجاره را رایگان ثبت وکد رهگیری دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(استان مرکزی)، حمید انعامی مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: این سامانه در راستای وظایف قانونی وزارت راه و شهرسازی از جمله ماده ۱۸ قانون جهش تولید مسکن تهیه شده است که تمام فرآیند ثبت قرارداد توسط مالکان و مستاجران شامل ۵ مرحله در سامانه املاک و مستغلات (srem.ir ) قابل ثبت بوده و کد رهگیری صادر می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اطلاعات موجود درسامانه این موضوع صرفا برای کسانی قابل استفاده است که قصد ایجاد قرارداد اجاره جدید یا دریافت کد رهگیری دارند. (دقت داشته باشید که تنها می توانید از کد رهگیری هایی که بعد از ثبت قرارداد در همین سامانه ایجاد می‌شوند، استعلام بگیرید؛ کد رهگیری دریافت شده از مشاورین املاک، در این سامانه قابل استعلام نیستند.)

انعامی ادامه داد: برای استفاده از قابلیت‌های این سامانه، ضروری است که ابتدا در سامانه ملی املاک و اسکان کشور اطلاعات هویتی، مشخصات املاک تحت مالکیت، محل اسکان و دیگر موارد را تکمیل و ثبت کنید.

گفتنی است:در حال حاضر، فقط امکان ایجاد قرارداد اجاره برای املاک دارای سند ۶ دانگ امکان پذیر است. بعد از ثبت قرارداد، برای ایجاد و ثبت قرارداد، نیاز به مدارکی از جمله سند ملک، شناسنامه طرفین قرارداد و قبوض ملک مورد اجاره (در صورت بدهی) است.

۱۵ اَمرداد ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.