معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد:

فعالیت بیش از یکهزار مشاور املاک فاقد مجوز در خوزستان

یکشنبه 15 مردادماه 1402
فعالیت بیش از یکهزار مشاور املاک فاقد مجوز در خوزستان
معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بیش از یکهزار و ۳۰۰ مشاور املاک فاقد مجوز در استان درحال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، محمد جامع با اعلام این مطلب گفت: باتوجه به دریافت استعلام از سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان به عنوان متولی اصناف، درحال حاضر بیش از ۷ هزار و ۶۲۰ واحد بنگاه و مشاور املاک در سطح استان فعالیت دارند.

وی افزود: براساس ارزیابی‌هایی که در حال انجام است، از این تعداد مشاور املاک در استان، بیش از یکهزار و ۳۰۰ واحد صنفی مجوز فعالیت و کد اختصاصی و پروانه کسب ندارند.

جامع الصاق مجوز پروانه کسب، نرخنامه و دوره‌های تخصصی در معرض دید مشتریان هنگام ورود به محل کار را الزامی دانست و ادامه داد: درصورتیکه مردم اینگونه مدارک و مستندات را مشاهده نکردند، مطمئن باشند واحد صنفی فاقد مجوزهای لازم است.

 معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بر مطالبه مدارک لازم از واحد صنفی به عنوان حق شهروندی تاکید و اضافه کرد: براساس رزیابی‌های انجام شده، فعالیت اینگونه واحدهای صنفی کم نیست و انتظار بود قبل از تشکیل این کارگروه تخصصی، اتحادیه مشاوران املاک، اتاق اصناف، سازمان صمت خوزستان و... بر فعالیت بنگاه‌های املاک نظارت می‌کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه فعالیت قابل توجه است و نیاز به رسیدگی داشت، گفت: فعالیت مشاوران املاک بدون مجوز محدود به منطقه خاصی نیست و در همه مناطق وجود دارند و تنها راه کنترل اینگونه فعالیت ها، مطالبه مردمی و گزارش تخلف‌ها است.

 وی تاکید کرد: قراردادهایی که در بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه کسب منعقد می‌شوند، حتی باوجود حضور شاهدان، غیر قانونی و غیر رسمی هستند و ارزش رسیدگی و حقوقی ندارند.

۱۵ اَمرداد ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.