تفاهم‌نامه ساخت مسکن بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به امضا رسید

تفاهم‌نامه ساخت مسکن بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به امضا رسید
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به استناد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تفاهم نامه همکاری‌های مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به استناد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضا کردند.

این تفاهم‌نامه توسط غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سرتیپ دوم پاسدار عباسعلی محمدیان عصر روز سه‌شنبه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امضا شد.

غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: تامین مسکن مورد نیاز پرسنل خدوم نیروی انتظامی از دغدغه‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

صالحی تاکید کرد: همه ما می‌دانیم باید تلاش کنیم بخشی از مسکن مورد نیاز پرسنل نیروی انتظامی تامین شود.

وی گفت: هم اکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای اسلامشهر، واوان، دماوند و پردیس پروژه‌های ساخت و ساز مسکن دارد که می‌توان با استفاده از قانون نهضت ملی مسکن بخشی از مسکن مورد نیاز نیروهای انتظامی را از این طریق تامین کرد.

سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در این مراسم تاکید کرد: تاکنون ۳۵ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ در استان تهران گرفته شده است که ۱۵ تا ۱۸ هزار تماس آن برای پلیس دارای عملیات اجرایی است.

محمدیان بیان کرد: ۵۴ درصد این تماس‌ها در حوزه انتظامی، ۴۴ درصد آن در حوزه راهور و مابقی نیز در حوزه پلیس راه استان است.

فرمانده انتظامی تهران تصریح کرد: پرسنل نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی برای تامین و امنیت شهروندان تلاش می‌کنند به طوری که تاکنون ۳۲۰ هزار گذرنامه در استان صادر شده و حتی در زمان ایام اربعین صدور گذرنامه شبانه روزی انجام شد.

وی اظهار کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد هم اکنون بیش از ۷ هزار نیروی پرسنل نیروی انتظامی در استان تهران نیازمند مسکن هستند و انتظار داریم با تامین مسکن مورد نیاز این نیروها گام موثری برای رفاه پرسنل نیروی انتظامی در استان برداریم.

محمدیان گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۶۰ درصد حقوق پرسنل ما صرف تامین مسکن می‌شود و اگر نتوانیم به مسکن پرسنل انتظامی خود در تهران بزرگ توجه کنیم مجبور هستند این نیروها برای خود شغل دوم و یا سوم انتخاب کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان یادآور شد: افزایش حقوق پرسنل نیروی انتظامی تابع قانون است و تنها کاری که برای جبران زحمات این نیروها می‌شود انجام داد تامین مسکن  مورد نیاز پلیس برای افزایش رضایتمندی مردم از خدمات آنها است. 

شایان ذکر است که بر اساس این تفاهم‌نامه فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ پرسنل واجد شرایط خود را بر اساس پروژه‌های مسکن شهری در سطح استان تهران معرفی خواهد کرد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با رعایت تمام ضوابط و مقررات و دستورالعمل‌های مربوطه برای واگذاری واحدهای یاد شده اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد.

به منظور اجرای این تفاهم‌نامه طرفین موافقت کردند هر ماه جلسات منظمی بین نمایندگان دو طرف برگزار کنند و هر ۶ ماه نیز یک بار گزارش اقدامات انجام شده در اختیار رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گیرد.

همچنین مقرر شد شرایط و ضوابط واگذاری واحدهای مسکونی به افراد مشمول از محل هر یک از پروژه‌های مندرج در ماده ۱ این تفاهم‌نامه تابع قراردادهای مربوطه با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های مورد نظر خواهد بود.

در این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرگونه واگذاری مسکن مورد نیاز واجدین شرایط را از محل پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و یا پروژه‌هایی که توسط معاونت مسکن شهری آماده می‌شود، تامین خواهد کرد.

۲۲ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.