مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد؛

توافق با مالکان بخش خصوصی راهکار تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران

توافق با مالکان بخش خصوصی راهکار تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توافق با مالکان بخش خصوصی را یکی از راهکارهای موثر در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران دانست و گفت: تا کنون بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین از این طریق شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشستی با فرمانداران شهرستان‌های شرق و جنوب شرق استان تهران از بررسی راهکارهای ویژه برای تامین زمین برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این مناطق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، مالکی با بیان اینکه استان تهران به دلیل شرایط خاص و انباشت تقاضای مسکن از سالیان گذشته برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: در نشستی که با فرمانداران شهرستان‌های ورامین، قرچک، پاکدشت و ری داشتیم بر ضرورت توافق با مالکان بخش خصوصی تاکید شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توافق با مالکان بخش خصوصی را یکی از راهکارهای موثر در تامین زمین طرح عظیم نهضت ملی مسکن معرفی کرد و افزود: از آغاز به کار دولت سیزدهم توافق با مالکانی که زمین‌هایشان نزدیک به محدوده شهرها است یکی از سیاست‌های ما در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن بوده و تا امروز بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین از این طریق در کل کشور شناسایی شده است.

مالکی با اشاره به اینکه تاکنون میزان اراضی در دست توافق در استان تهران نزدیک به ۵۰۰ هکتار بوده است، ادامه داد: در نشست مذکور هر یک از فرمانداران شهرستان‌های تهران مسائل مورد نظر و مشکلات موجود درخصوص تامین زمین را مطرح کردند و مقرر شد در جلسات هفتگی و منظم این موارد یک به یک بررسی و راهکارهای مناسب برای رفع آن‌ها اتخاذ شود.

گفتنی است در این جلسه اراضی مستعد برای اختصاص به طرح نهضت ملی مسکن از سوی فرمانداران و مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان تهران معرفی و مقرر شد بررسی‌های کارشناسی بیشتری برای اختصاص این اراضی به طرح نهضت ملی مسکن صورت گیرد.

۲۲ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.