رئیس جمهور:

تأمین مسکن در دولت سیزدهم به جدیت دنبال می‌شود

تأمین مسکن در دولت سیزدهم به جدیت دنبال می‌شود
رئیس جمهور نهضت ملی مسکن را ابَر پروژه دولت برای رفع نیاز مردم دانست و گفت: تلاش برای رفع نیاز مردم در قالب نهضت ملی مسکن ادامه دارد و این موضوع در دولت سیزدهم به همت وزارت راه و شهرسازی به جدیت دنبال می‌شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان امروز جمعه ۲۱ مهرماه در آیین واگذاری زمین برا ی توسعه طرح نهضت ملی مسکن در سلطان آباد شیراز گفت: مسکن از ضرورت های زندگی امروز مردم به‌ویژه جوانان است و در دولت سیزدهم با اولویت دنبال می‌شود.
وی افزود: راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌ها تلاش می‌کنند تا دسترسی مردم به مسکن را بهبود بخشند و در این مسیر زمین، تسهیلات و مصالح را برای ساخت مسکن فراهم کنند.
رئیس جمهور با بیان برخی مزایای طرح نهضت ملی مسکن گفت: نهضت ملی مسکن ابَر پروژه دولت سیزدهم برای رفع نیاز مردم است و علاوه بر راه و شهرسازی همه دستگاه‌های مرتبط نیز برای تحقق آن تلاش می‌کنند.
رئیس جمهور ادامه داد: برای افرادی مانند مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که خود توان ساخت مسکن را ندارند، ساخته و به آنها تحویل می‌شود.
رئیسی ضمن قدردانی از همت استانداران و مدیران بنیاد مسکن، راه و شهرسازی سراسر کشور بویژه استان پهناور فارس با ۳۲ شهرستان، اظهار کرد: تلاش خوبی در بخش‌ها و شهرها شکل گرفته و اکنون حس خوبی برای تامین مسکن در فارس وجود دارد.
وی بیان کرد: ساخت چند واحد مسکونی را نمی‌توان نهضت نامید اما در این طرح تامین زمین برای ساخت مسکن در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود طوری که تامین زمین تنها در استان فارس در نهضت ملی تولید مسکن برابر با تامین زمین مسکن مهر در سراسر کشور است.
رئیس جمهور تصریح کرد: در این سفر به فارس ۱۰ هزار واحد مسکونی را واگذار می‌کنیم و از تبسم و خرسندی مردم خشنودیم.
وی افزود: همچنین در این ۳۰ هزار قطعه زمین نیز برای ساخت مسکن به متقاضیان واگذار می‌شود.
رئیسی گفت: با همت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌ها تلاش می‌شود تا واحدهای نیمه تمام فارس را تا نیمه نخست سال آینده تکمیل و واگذار کنیم و طرح نهضت ملی مسکن را به گونه‌ای دنبال کنیم که بخش مهمی از نیاز مردم مرتفع شود. 
گفتنی است ریاست جمهوری و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد مسکنی و عمرانی، دیروز به استان فارس سفر کردند و سایر برنامه‌ها تا امشب ادامه دارد.
۲۲ مهر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.