دولت از تورم موجود کسب درآمد می کند

دولت از تورم موجود کسب درآمد می کند

به گزارش نویاب به نقل از بازار، مهدی مرادحاصلی اظهار کرد: در شرایط فعلی مردم برای جلوگیری از کاهش ارزش پولان چاره ای جز تبدیل آن به مسکن، خودرو، ارز و طلا ندارند.

بازرس اصلی کانون سراسری انبوه سازان مسکن افزود: حالا اگر دولت با هدف مدیریت بازار امکان خرید و فروش در هریک از این بخش ها را تنگ تر کند، بخش دیگری تورم ایجاد خواهد شد.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان همدان اضافه کرد: خریداران ملک به واسطه بی ثباتی بازار و سرعت کاهش ارزش پول ملی ناگزیر به سرمایه گذاری در این بخش برای حفظ ارزش نقدینگی خود روی آوردند .

او راهکار کنترل چنین شرایطی را توسعه بازارهای تجارت خارجی ایران دانست و یادآور شد: اگر دولت بازارهایی از قبیل تولید و بازرگانی با هدف مشارکت مردم در چنین فعالیت های اقتصادی ایجاد کند، دیگر کسی برای حفظ سرمایه به سراغ خرید و فروش ملک نخواهد رفت.

مرادحاصلی با تاکید بر اینکه دولت باید به فکر حفظ ارزش پول ملی و ثبات اقتصادی کشور باشد، افزود: و راه هایی نظیر مالیات بر معاملات مکرر و مالیات برعایدی بر درآمد و مالیات بر خانه های خالی برای کنترل تورم و مقابله با دلالی بی فایده است.

او اضافه کرد: یکی از ضعف های طرح مالیات بر کعاملات مکرر این است که قیمت خرید و فروش را بر اساس سه سال گذشته محاسبه می شود درحالیکه قیمت ها در شرایط فعلی هفته به هفته افزایش می یابد.

بازرس اصلی کانون سراسری انبوه سازان مسکن معتقد است: با اتخاذ چنین سیاست هایی دولت به نوعی از تورمی که ایجاد می کند، سود خواهد بود و برایش درآمدزایی دارد.

منبع خبر : https://kadsa.ir

۳ خرداد ۱۴۰۲
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.