مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران:

مستاجران و موجران به هنگام اجاره با آگاهی نسبت به قوانین عمل کنند

شنبه 31 تیرماه 1402
مستاجران و موجران به هنگام اجاره با آگاهی نسبت به قوانین عمل کنند
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از موجران و مستاجران خواست در همراهی با وزارت راه و شهرسازی در طرح ساماندهی مشاوران املاک، به هنگام قرارداد های اجاره با آگاهی کامل نسبت به قوانین و حقوق شهروندی خود، عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران)؛ حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تنها تلاش وزارت راه و شهرسازی، تعزیرات، اماکن و پلیس اقتصادی برای ساماندهی بازار اجاره و فروش ملک کافی نیست، موجران و مستاجران نیز می بایست در بدو ورود به بنگاههای مشاور املاک مدارک مربوط به تاییدیه های مجوز کسب و کار و نرخ کمیسیون اجاره بها را بررسی کرده و با آگاهی نسبت به حقوق قانونی شان عمل کنند.

وی همچنین خطاب به بنگاههای فاقد مجوز گفت: پلیس اقتصادی تمامی بنگاههای فاقد مجوز را پلمب خواهد کرد و آن دسته از بنگاههای املاک که تاکنون موفق به اخذ مجوز نشده اند، ضروری است هر چه زودتر نسبت به اخذ مجوز از درگاه ملی مجوزها اقدامات لازم را انجام دهند.

جنتی همچنین از آمادگی کامل پلیس اقتصادی، اماکن و تعزیرات برای پلمب واحدهای غیر مجاز در سطح شهر تهران و شهرهای استان خبر داد و گفت: طی دو ماهه اخیر طرح ساماندهی مشاورین املاک در تمام شهرهای استان و شهرهای جدید اجرایی شده است اما اتحادیه املاک نیز موظف به بازرسی و رسیدگی در تمام طول سال است.

۳۱ تیر ۱۴۰۲
http://news.mrud.ir |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.