بذرپاش: مسکن مهر طرح بزرگی بود/ تأثیر "شگرف" نهضت ملی مسکن بر جوانی جمعیت

دوشنبه 05 تیرماه 1402
بذرپاش: مسکن مهر طرح بزرگی بود/ تأثیر "شگرف" نهضت ملی مسکن بر جوانی جمعیت
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مسکن مهر طرح بزرگی بود،‌ گفت: ساخت واحدهای یک‌طبقه نهضت ملی مسکن در جوانی جمعیت و امیدآفرینی بین مردم تأثیر شگرفی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش یادآور شد: در طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه‌روزی همکاران، نتایج قابل‌توجهی به‌دست آمده است که در مقایسه با سال‌های گذشته می‌توان بزرگی آن را درک کرد.

وی ادامه داد: در  مسکن مهر که طرح بزرگی بود، 8 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون این رقم به بیش از 31 هزار هکتار زمین رسیده است.

وی با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت واحدهای یک‌طبقه با واگذاری زمین به مردم، افزود: این یک اقدام کم‌سابقه بعد از انقلاب است و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امیدآفرینی بین مردم تأثیر شگرفی دارد.

وی همچنین با ابراز این‌که تکمیل کریدورهای شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقدامات وارد مراحل جدیدی شده است،‌ اضافه کرد: تکمیل این کریدورها کاری بسیار بزرگ و بی‌سابقه است که با همکاری همه کشورها برای استفاده از آن در حال انجام هستیم و برای آیندگان و فرزندانمان تولید ثروت ملی به‌دنبال خواهد داشت.

بذرپاش در ادامه راجع به اقدامات بزرگ انجام‌شده در راستای توسعه ناوگان هوایی گفت: با وجود اینکه حوزه هواپیمایی بخش 100 درصد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاوردهایی به‌همراه داشته است.

وی در ادامه در خصوص حوزه بنادر اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های بنادر با سرمایه‌گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشورهای خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

بذرپاش اعلام کرد: در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده نیز بسته 19گانه‌ای در اسفند ماه ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد کرد و علاوه بر افزایش ایمنی واحدهای مسکونی که برکات قابل‌توجهی برای نجات جان انسان‌ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب‌وکار را هم به‌ارمغان خواهد داشت.

بذرپاش تأکید کرد: یکی از بهترین روش‌های تولید مسکن ساخت‌وسازها و نوسازی بافت فرسوده است.

وی در خصوص مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس این مصوبه هر زمینی که بیش از 10 سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت‌وساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت‌وساز ایجاد خواهد شد.

۵ تیر ۱۴۰۲
https://www.tasnimnews.com |
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.